spider_calendar - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Date
ar: التاريخ

en: Repeat Every
ar: تكرار كل

en: Day
ar: نَهار

en: Week(s) on
ar: الأسبوع (ق) على

en: Month(s) on the
ar: الشهر (s) على

en: Year(s) in
ar: سنة (s) في

en: on the
ar: على

en: There Is No Text For This Event
ar: لا يوجد أي نص لهذا الحدث

en: Back to event list
ar: العودة إلى قائمة حدث

en: January
ar: يناير/كانون الثاني

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس/آذار

en: April
ar: أبريل/نيسان

en: May
ar: محتمل

en: June
ar: يونيو/حزيران

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر/تشرين الثاني

en: December
ar: كانون الأول/ديسمبر

en: Week
ar: أسبوع

en: List
ar: قائمة

en: Month
ar: شهر

en: There are no events on this date
ar: لا يوجد أي حدث في هذا اليوم

en: There are no events for this month
ar: لا يوجد أي حدث في هذا الشهر

en: Su
ar: حد

en: Mo
ar: ين

en: Tu
ar: اء

en: We
ar: اء

en: Th
ar: يس

en: Fr
ar: عة

en: Sa
ar: بت

en: First
ar: أول

en: Second
ar: الضاحك

en: Third
ar: الضرس الثالث

en: Fourth
ar: رابع

en: Last
ar: الأخير

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Sunday
ar: الأحد

en: All categories
ar: جميع الفئات
