spider_calendar - en to be translation catalogue (46 entries)

en: Date
be: Дата

en: Repeat Every
be: Паўтараць кожныя

en: Day
be: Дзень

en: Week(s) on
be: тыдні ў:

en: Month(s) on the
be: Месяц (ы) на

en: Year(s) in
be: Год (ы)

en: on the
be: &Месяц

en: There Is No Text For This Event
be: Там няма тэксту для гэтай падзеі

en: Back to event list
be: Назад да спісу падзей

en: January
be: Студзень

en: February
be: Люты

en: March
be: Сакавік

en: April
be: Красавік

en: May
be: Травень

en: June
be: Чэрвень

en: July
be: Ліпень

en: August
be: Жнівень

en: September
be: Верасень

en: October
be: Кастрычнік

en: November
be: Лістапад

en: December
be: Снежань

en: Week
be: Тыдзень

en: List
be: Спіс

en: Month
be: Месяц

en: There are no events on this date
be: Там няма падзеі ў гэты дзень

en: There are no events for this month
be: Там няма падзеі за тыдзень

en: Su
be: Ня

en: Mo
be: Па

en: Tu
be: Аў

en: We
be: Се

en: Th
be: Ча

en: Fr
be: Пя

en: Sa
be: Су

en: First
be: Першы

en: Second
be: Другі:

en: Third
be: Трэцяя:

en: Fourth
be: чацьвёрты

en: Last
be: Апошнія

en: Monday
be: Панядзелак

en: Tuesday
be: Аўторак

en: Wednesday
be: Серада

en: Thursday
be: Чацвер

en: Friday
be: Пятніца

en: Saturday
be: Субота

en: Sunday
be: Нядзеля

en: All categories
be: جميع الفئات
