spider_calendar - en to bg translation catalogue (46 entries)

en: Date
bg: Дата

en: Repeat Every
bg: Повтаряй всеки

en: Day
bg: Ден:

en: Week(s) on
bg: Седмица (и)

en: Month(s) on the
bg: Месец (а)

en: Year(s) in
bg: Година (и) в

en: on the
bg: на

en: There Is No Text For This Event
bg: Има няма текст за тази събития

en: Back to event list
bg: Обратно към списъка със събития

en: January
bg: януари

en: February
bg: февруари

en: March
bg: март

en: April
bg: април

en: May
bg: Май

en: June
bg: юни

en: July
bg: юли

en: August
bg: август

en: September
bg: септември

en: October
bg: октомври

en: November
bg: ноември

en: December
bg: декември

en: Week
bg: Седмица

en: List
bg: Списък

en: Month
bg: Месец

en: There are no events on this date
bg: Не е събитие в този ден

en: There are no events for this month
bg: Има няма събития През този месец

en: Su
bg: Не

en: Mo
bg: По

en: Tu
bg: Вт

en: We
bg: Ср

en: Th
bg: Че

en: Fr
bg: Пе

en: Sa
bg: Съ

en: First
bg: Първа

en: Second
bg: секунди.

en: Third
bg: Трети

en: Fourth
bg: Четвърти

en: Last
bg: Дата на последния одит.

en: Monday
bg: Понеделник

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Friday
bg: Петък

en: Saturday
bg: Събота

en: Sunday
bg: Неделя

en: All categories
bg: Всички категории
