spider_calendar - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Date
da: Dato

en: Repeat Every
da: Gentag hver

en: Day
da: Dag

en: Week(s) on
da: Uge (r) på

en: Month(s) on the
da: Måned (er) på

en: Year(s) in
da: År (r) i

en: on the
da: På

en: There Is No Text For This Event
da: Der er ingen tekst til denne begivenhed

en: Back to event list
da: Back to begivenhed liste

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: Maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

en: Week
da: Uge

en: List
da: Liste

en: Month
da: Måned

en: There are no events on this date
da: Der er ingen begivenhed i denne dag

en: There are no events for this month
da: Der er ingen begivenhed I denne måned

en: Su
da: Sø

en: Mo
da: Ma

en: Tu
da: Ti

en: We
da: On

en: Th
da: To

en: Sa
da: Lø

en: First
da: Første

en: Second
da: Sekunder,

en: Third
da: Tredje

en: Fourth
da: Fjerde

en: Last
da: Sidste

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Sunday
da: Sønda

en: All categories
da: Alle kategorier
