spider_calendar - en to eo translation catalogue (45 entries)

en: Date
eo: Dato

en: Repeat Every
eo: Ripeti Ĉiu

en: Day
eo: Tago

en: Week(s) on
eo: Semajno (j) n en

en: Month(s) on the
eo: Monato (j) en la

en: Year(s) in
eo: Jaro (j) en

en: on the
eo: en la

en: There Is No Text For This Event
eo: Ne estas Teksto Por Ĉi Eventon

en: Back to event list
eo: Back to okazaĵo listo

en: January
eo: Januaro

en: February
eo: Februaro

en: March
eo: Marto

en: April
eo: Aprilo

en: May
eo: Majo

en: June
eo: Junio

en: July
eo: Julio

en: August
eo: Aŭgusto

en: September
eo: Septembro

en: October
eo: Oktobro

en: November
eo: Novembro

en: December
eo: Decembro

en: Week
eo: Semajno

en: List
eo: Listo

en: Month
eo: Monato

en: There are no events on this date
eo: Ne estas Eventon En tiu Tago

en: There are no events for this month
eo: Ne estas Eventon En nuna monato

en: Su
eo: Di

en: Mo
eo: Lu

en: Tu
eo: Ma

en: We
eo: Me

en: Th
eo: Ĵa

en: Fr
eo: Ve

en: First
eo: Unua

en: Second
eo: Dua

en: Third
eo: Tria

en: Fourth
eo: Kvara

en: Last
eo: Lasta

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: All categories
eo: Ĉiuj kategorioj
