spider_calendar - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Date
fa: تاریخ

en: Repeat Every
fa: تکرار هر

en: Day
fa: روز

en: Week(s) on
fa: هفته در

en: Month(s) on the
fa: ماه () در

en: Year(s) in
fa: سال در

en: on the
fa: در

en: There Is No Text For This Event
fa: هیچ متنی برای این رویداد وجود دارد

en: Back to event list
fa: بازگشت به لیست رویداد

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: مه

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: جولای

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Week
fa: هفته

en: List
fa: فهرست

en: Month
fa: ماه

en: There are no events on this date
fa: آیا هیچ رویداد در این روز وجود ندارد

en: There are no events for this month
fa: آیا هیچ رویداد در این ماه وجود دارد

en: Su
fa: به

en: Mo
fa: به

en: Tu
fa: به

en: We
fa: به

en: Th
fa: به

en: Fr
fa: عه

en: Sa
fa: به

en: First
fa: نخستین

en: Second
fa: دوم

en: Third
fa: سوم

en: Fourth
fa: چهارم

en: Last
fa: واپسین

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سهشنبه

en: Wednesday
fa: چهار شنبه

en: Thursday
fa: پنج شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: روز شنبه

en: Sunday
fa: یکشنبه

en: All categories
fa: تمام دسته بندی
