spider_calendar - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Date
fi: Pvm

en: Repeat Every
fi: Toista joka

en: Day
fi: Päivä

en: Week(s) on
fi: Viikko (t)

en: Month(s) on the
fi: Kuukausi (t)

en: Year(s) in
fi: Vuosi (t)

en: on the
fi: päälle

en: There Is No Text For This Event
fi: Tähän tapahtumaan ei liity tekstiä

en: Back to event list
fi: Takaisin Tapahtumalistaan

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Week
fi: Viikko

en: List
fi: Lista

en: Month
fi: Kuukausi

en: There are no events on this date
fi:  Tälle päivälle ei ole tapahtumia

en: There are no events for this month
fi: Tässä kuussa ei ole tapahtumia

en: Mo
fi: Ma

en: Tu
fi: Ti

en: We
fi: Ke

en: Th
fi: To

en: Fr
fi: Pe

en: Sa
fi: La

en: First
fi: ensimmäinen

en: Second
fi: toinen

en: Third
fi: kolmas

en: Fourth
fi: neljäs

en: Last
fi: Viimeinen

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: All categories
fi: Kaikki kategoriat
