spider_calendar - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Repeat Every
fr: Répéter tous les

en: Day
fr: Journée

en: Week(s) on
fr: Semaine (s) sur

en: Month(s) on the
fr: Mois (s) sur la

en: Year(s) in
fr: Année (s)

en: on the
fr: sur l'

en: There Is No Text For This Event
fr: Il n'existe pas de texte pour cet événement

en: Back to event list
fr: Retour à la liste des événements

en: January
fr: Janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: Mars

en: April
fr: Avr.

en: May
fr: Mai

en: June
fr: Juin

en: July
fr: Juil.

en: August
fr: Août

en: September
fr: Sep.

en: October
fr: Octobre

en: November
fr: Novembre

en: December
fr: Décembre

en: Week
fr: Semaine

en: List
fr: Liste

en: Month
fr: Mois

en: There are no events on this date
fr: Il n'y a aucun événement en ce jour

en: There are no events for this month
fr: Il n'y a aucun événement Ce mois

en: Su
fr: Di

en: Mo
fr: Lu

en: Tu
fr: Ma

en: We
fr: Me

en: Th
fr: Je

en: Fr
fr: Ve

en: See more
fr: En Savoir Plus

en: First
fr: PREMIEREMENT

en: Second
fr: deuxième

en: Third
fr: troisieme

en: Fourth
fr: quatrième

en: Last
fr: Nouveau

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Sunday
fr: Dimanche

en: All categories
fr: Toutes les catégories
