spider_calendar - en to gl translation catalogue (46 entries)

en: Date
gl: Data

en: Repeat Every
gl: Repetir cada

en: Day
gl: Día

en: Week(s) on
gl: Semana (s) en

en: Month(s) on the
gl: Día (s) sobre o

en: Year(s) in
gl: Ano (s) en

en: on the
gl: no

en: There Is No Text For This Event
gl: No hay ningún texto para este evento

en: Back to event list
gl: Regreso a la lista de eventos

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Maio

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Week
gl: Semana

en: List
gl: Lista

en: Month
gl: Mes

en: There are no events on this date
gl: No hay ningún evento en este día

en: There are no events for this month
gl: No hay ningún evento en este mes

en: Su
gl: Do

en: Mo
gl: Lu

en: Tu
gl: Ma

en: We
gl: Mé

en: Th
gl: Xo

en: Fr
gl: Ve

en: Sa
gl: Sá

en: First
gl: Nome

en: Second
gl: Segundo

en: Third
gl: Terceiro

en: Fourth
gl: Cuarto

en: Last
gl: Apelido

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Sunday
gl: Domingo

en: All categories
gl: Todas as categorías
