spider_calendar - en to he translation catalogue (46 entries)

en: Date
he: תאריך

en: Repeat Every
he: חזור על כל

en: Day
he: יום

en: Week(s) on
he: שבוע (הים) על

en: Month(s) on the
he: חודש (הים) על

en: Year(s) in
he: שנה (הים) ב

en: on the
he: על

en: There Is No Text For This Event
he: אין טקסט לאירוע זה

en: Back to event list
he: חזור לרשימת אירועים

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Week
he: שבוע

en: List
he: רשימה

en: Month
he: חודש

en: There are no events on this date
he: אין אירוע ביום זה

en: There are no events for this month
he: אין אירוע בחודש

en: Su
he: ראשון

en: Mo
he: שני

en: Tu
he: שלישי

en: We
he: רביעי

en: Th
he: חמישי

en: Fr
he: שישי

en: Sa
he: שבת

en: First
he: ראשון

en: Second
he: שני

en: Third
he: שלישי

en: Fourth
he: הרביעי

en: Last
he: אחרון

en: Monday
he: יום שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: יום שבת

en: Sunday
he: ראשון

en: All categories
he: כל הקטגוריות
