spider_calendar - en to hi translation catalogue (46 entries)

en: Date
hi: तिथि

en: Repeat Every
hi: हर दोहराएँ

en: Day
hi: दिन

en: Week(s) on
hi: (ओं) सप्ताह पर

en: Month(s) on the
hi: पर महीने (s)

en: Year(s) in
hi: (ओं) वर्ष में

en: on the
hi: पर

en: There Is No Text For This Event
hi: इस घटना के लिए कोई पाठ नहीं है

en: Back to event list
hi: घटना की सूची पर वापस

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितंबर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवंबर

en: December
hi: दिसंबर

en: Week
hi: सप्ताह

en: List
hi: सूची

en: Month
hi: माह

en: There are no events on this date
hi: यह दिन में कोई घटना है

en: There are no events for this month
hi: इस महीने में कोई घटना है

en: Su
hi: रवि

en: Mo
hi: सोम

en: Tu
hi: मंग

en: We
hi: बुध

en: Th
hi: बृह

en: Fr
hi: शुक्र

en: Sa
hi: शन

en: First
hi: प्रथम

en: Second
hi: द्वितीय

en: Third
hi: तीसरा

en: Fourth
hi: चौथा

en: Last
hi: अंतिम

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Sunday
hi: रविवार

en: All categories
hi: सभी श्रेणियां
