spider_calendar - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Date
id: Tanggal

en: Repeat Every
id: Ulangi Setiap

en: Day
id: Hari

en: Week(s) on
id: Minggu (s) pada

en: Month(s) on the
id: Bulan (s) pada

en: Year(s) in
id: Tahun (s) dalam

en: on the
id: pada

en: There Is No Text For This Event
id: Belum Ada Teks Untuk acara ini

en: Back to event list
id: Kembali ke daftar acara

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: December
id: Desember

en: Week
id: Minggu

en: List
id: Daftar

en: Month
id: Bulan

en: There are no events on this date
id: Belum Ada Acara Pada Hari Ini

en: There are no events for this month
id: Belum Ada Event Dalam Bulan Ini

en: Su
id: Mi

en: Mo
id: Se

en: Tu
id: Sel

en: We
id: Ra

en: Th
id: Ka

en: Fr
id: Ju

en: First
id: Pertama

en: Second
id: kedua

en: Third
id: Ketiga

en: Fourth
id: Keempat

en: Last
id: Terakhir

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Sunday
id: Minggu

en: All categories
id: Semua kategor
