spider_calendar - en to is_IS translation catalogue (46 entries)

en: See more
is_IS: Nánar ...

en: Date
is_IS: Dags

en: Repeat Every
is_IS: Endurtaka hvern

en: Day
is_IS: Dagur

en: Week(s) on
is_IS: Vika/vikur í

en: Month(s) on the
is_IS: Mánuð(ir) í

en: Year(s) in
is_IS: Ár í

en: on the
is_IS: á

en: There Is No Text For This Event
is_IS: Það er engin texti um þennan viðburð

en: Back to event list
is_IS: Til baka í lista um viðburði

en: January
is_IS: janúar

en: February
is_IS: febrúar

en: March
is_IS: mars

en: April
is_IS: apríl

en: May
is_IS: maí

en: June
is_IS: júní

en: July
is_IS: júlí

en: August
is_IS: ágúst

en: September
is_IS: september

en: October
is_IS: október

en: November
is_IS: nóvember

en: December
is_IS: desember

en: Week
is_IS: Vika

en: List
is_IS: Listi

en: Month
is_IS: Mánuður

en: There are no events on this date
is_IS: Það eru engir viðburðir skráðir á deginum

en: There are no events for this month
is_IS: Það eru engir viðburðir skráðar í mánuðinum

en: Mo
is_IS: Má

en: Tu
is_IS: Þr

en: We
is_IS: Mi

en: Th
is_IS: Fi

en: Fr
is_IS: Fö

en: Sa
is_IS: La

en: First
is_IS: Fyrsti

en: Second
is_IS: Annar

en: Third
is_IS: Þriðji

en: Fourth
is_IS: Fjórði

en: Last
is_IS: Síðasti

en: Monday
is_IS: Mánudagur

en: Tuesday
is_IS: Þriðjudagur

en: Wednesday
is_IS: Miðvikudagur

en: Thursday
is_IS: Fimmtudagur

en: Friday
is_IS: Föstudagur

en: Saturday
is_IS: Laugardagur

en: Sunday
is_IS: Sunnudagur

en: All categories
is_IS: Allir flokkar
