spider_calendar - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: Date
ja: 日付

en: Repeat Every
ja: すべてを繰り返す

en: Day
ja: 日。

en: Week(s) on
ja: 週に

en: Month(s) on the
ja: 上の月

en: Year(s) in
ja: 年間（s）で

en: on the
ja: 上の

en: There Is No Text For This Event
ja: このイベントのテキスト無しはありません

en: Back to event list
ja: イベントリストに戻る

en: January
ja: １月

en: February
ja: ２月

en: March
ja: ３月

en: April
ja: 4月

en: May
ja: 5月

en: June
ja: 6月

en: July
ja: ７月

en: August
ja: ８月

en: September
ja: ９月

en: October
ja: 10月

en: November
ja: １１月

en: December
ja: １２月

en: Week
ja: 週

en: List
ja: リスト

en: Month
ja: 月

en: There are no events on this date
ja: この日に何のイベントはありません

en: There are no events for this month
ja: 今月イベントはありません

en: Su
ja: 日曜

en: Mo
ja: 月曜

en: Tu
ja: 火曜

en: We
ja: 水曜

en: Th
ja: 木曜

en: Fr
ja: 金曜

en: Sa
ja: 土曜

en: First
ja: 最初の

en: Second
ja: 秒

en: Third
ja: 3番目

en: Fourth
ja: 4回目

en: Last
ja: 最終

en: Monday
ja: 月曜

en: Tuesday
ja: 火曜

en: Wednesday
ja: 水曜

en: Thursday
ja: 木曜

en: Friday
ja: 金曜

en: Saturday
ja: 土曜

en: Sunday
ja: 日曜

en: All categories
ja: 全てのカテゴリー
