spider_calendar - en to ka translation catalogue (46 entries)

en: Date
ka: თარიღი

en: Repeat Every
ka: გაიმეორეთ ყველა

en: Day
ka: დღე

en: Week(s) on
ka: კვირა (s) on

en: Month(s) on the
ka: მაუწყებელი (მაღალი ხარისხით) შესახებ

en: Year(s) in
ka: წელი (ებ)

en: on the
ka: წლის

en: There Is No Text For This Event
ka: არ არსებობს ტექსტის ეს ღონისძიება

en: Back to event list
ka: თავში ღონისძიება სია

en: January
ka: იანვარი

en: February
ka: თებერვალი

en: March
ka: მარტი

en: April
ka: აპრილი

en: May
ka: მაისი

en: June
ka: ივნისი

en: July
ka: ივლისი

en: August
ka: აგვისტო

en: September
ka: სექტემბერი

en: October
ka: ოქტომბერი

en: November
ka: ნოემბერი

en: December
ka: დეკემბერი

en: Week
ka: კვირა

en: List
ka: სია

en: Month
ka: თვე

en: There are no events on this date
ka: არ არსებობს მოვლენა ეს დღე

en: There are no events for this month
ka: არ არსებობს მოვლენა ამ თვეში

en: Su
ka: კვ

en: Mo
ka: ორ

en: Tu
ka: სა

en: We
ka: ოთ

en: Th
ka: ხუ

en: Fr
ka: პა

en: Sa
ka: შა

en: First
ka: პირველი

en: Second
ka: მეორე

en: Third
ka: მესამე

en: Fourth
ka: მეოთხე

en: Last
ka: ბოლო

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Sunday
ka: კვირა

en: All categories
ka: ყველა კატეგორია
