spider_calendar - en to mk translation catalogue (46 entries)

en: Date
mk: Датум:

en: Repeat Every
mk: Повторете секој

en: Day
mk: денови

en: Week(s) on
mk: Недела (и) на

en: Month(s) on the
mk: Месец (и) на

en: Year(s) in
mk: Година (и) во

en: on the
mk: Од

en: There Is No Text For This Event
mk: Не постои текст за овој настан

en: Back to event list
mk: Вратете се на настанот листа

en: January
mk: јануари

en: February
mk: февруари

en: March
mk: март

en: April
mk: април

en: May
mk: Мај

en: June
mk: јуни

en: July
mk: јули

en: August
mk: август

en: September
mk: септември

en: October
mk: октомври

en: November
mk: ноември

en: December
mk: декември

en: Week
mk: Недела

en: List
mk: Листа

en: Month
mk: Месец

en: There are no events on this date
mk: Нема настани во овој ден

en: There are no events for this month
mk: Нема настани во овој месец

en: Su
mk: Не

en: Mo
mk: По

en: Tu
mk: Вт

en: We
mk: Ср

en: Th
mk: Че

en: Fr
mk: Пе

en: Sa
mk: Са

en: First
mk: прв,

en: Second
mk: Втор

en: Third
mk: Трета мутација

en: Fourth
mk: четврт,

en: Last
mk: Последно

en: Monday
mk: Понеделник

en: Tuesday
mk: Вторник

en: Wednesday
mk: Среда

en: Thursday
mk: Четврток

en: Friday
mk: Петок

en: Saturday
mk: Сабота

en: Sunday
mk: Недела

en: All categories
mk: Сите категори
