spider_calendar - en to mt translation catalogue (44 entries)

en: Date
mt: Data

en: Repeat Every
mt: Irrepeti Kull

en: Day
mt: ijiem/jum

en: Week(s) on
mt: Ġimgħa (i) fuq

en: Month(s) on the
mt: Xahar (i) fuq il-

en: Year(s) in
mt: Sena (i)

en: on the
mt: fuq il-

en: There Is No Text For This Event
mt: M'hemm l-ebda Test Għall Dan Event

en: Back to event list
mt: Lura għall-lista avveniment

en: January
mt: Jannar

en: February
mt: Frar

en: March
mt: Marzu

en: May
mt: Mejju

en: June
mt: Ġunju

en: July
mt: Lulju

en: August
mt: Awwissu

en: September
mt: Settembru

en: October
mt: Ottubru

en: November
mt: Novembru

en: December
mt: Diċembru

en: Week
mt: ġimgħa

en: List
mt: Lista

en: Month
mt: Xahar

en: There are no events on this date
mt: M'hemm l-ebda Avveniment f'dan il-jum

en: There are no events for this month
mt: M'hemm l-ebda Event Fil Dan Xahar

en: Su
mt: Il

en: Mo
mt: It

en: Tu
mt: It

en: We
mt: L-E

en: Th
mt: Il

en: Fr
mt: Il

en: Sa
mt: IS

en: First
mt: Ewwel

en: Second
mt: It-tieni

en: Third
mt: It-tielet

en: Fourth
mt: Ir-raba '

en: Monday
mt: It-tnejn

en: Tuesday
mt: It-Tlieta

en: Wednesday
mt: L-Erbgħa

en: Thursday
mt: Il-Ħamis

en: Friday
mt: Il-ġimgħa

en: Saturday
mt: IS-SIBT

en: Sunday
mt: Il-Ħadd

en: All categories
mt: Kategoriji kollha
