spider_calendar - en to nb_NO translation catalogue (41 entries)

en: Date
nb_NO: Dato

en: Repeat Every
nb_NO: Gjenta hver

en: Day
nb_NO: Dag

en: Week(s) on
nb_NO: Uke (r) på

en: Month(s) on the
nb_NO: Måned (er) på

en: Year(s) in
nb_NO: År (r) i

en: on the
nb_NO: på

en: There Is No Text For This Event
nb_NO: Det er ingen tekst for denne hendelsen

en: Back to event list
nb_NO: Tilbake til arrangementet liste

en: January
nb_NO: Januar

en: February
nb_NO: Februar

en: March
nb_NO: Mars

en: May
nb_NO: Mai

en: June
nb_NO: Juni

en: July
nb_NO: Juli

en: October
nb_NO: Oktober

en: December
nb_NO: Desember

en: Week
nb_NO: Uke

en: List
nb_NO: Liste

en: Month
nb_NO: Måned

en: There are no events on this date
nb_NO: Det er ingen hendelse på denne dagen

en: There are no events for this month
nb_NO: Det er ingen aktiviteter i denne måneden

en: Su
nb_NO: Sø

en: Mo
nb_NO: Ma

en: Tu
nb_NO: Ti

en: We
nb_NO: On

en: Th
nb_NO: To

en: Sa
nb_NO: Lø

en: First
nb_NO: Første

en: Second
nb_NO: Andre

en: Third
nb_NO: Tredje

en: Fourth
nb_NO: Fjerde

en: Last
nb_NO: Siste

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: All categories
nb_NO: Alle kategorier
