spider_calendar - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Date
pl: Data

en: Repeat Every
pl: Cyklicznie co

en: Day
pl: Dzień

en: Week(s) on
pl: Tydzień (y) na

en: Month(s) on the
pl: Miesiąc (y) na

en: Year(s) in
pl: Rok (i), w

en: on the
pl: na

en: There Is No Text For This Event
pl: Nie ma tekstu do tego wydarzenia

en: Back to event list
pl: Powrót do listy zdarzeń

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Week
pl: Tydzień

en: List
pl: Lista

en: Month
pl: Miesiąc

en: There are no events on this date
pl: Nie ma zdarzeń w tym dniu

en: There are no events for this month
pl: Nie ma zdarzeń w tym miesiącu

en: Su
pl: Ni

en: Mo
pl: Po

en: Tu
pl: Wt

en: We
pl: Śr

en: Th
pl: Cz

en: Fr
pl: Pi

en: Sa
pl: So

en: First
pl: Pierwszy

en: Second
pl: Po drugie:

en: Third
pl: Trzeci

en: Fourth
pl: Czwarty

en: Last
pl: Ostatni

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sunday
pl: Niedziela

en: All categories
pl: Wszystkie kategorie
