spider_calendar - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Date
pt: Data

en: Repeat Every
pt: Repetir todos

en: Day
pt: Dia

en: Week(s) on
pt: Semana(s) em

en: Month(s) on the
pt: Mes(es) em

en: Year(s) in
pt: Ano(s) em

en: on the
pt: em

en: There Is No Text For This Event
pt: Não há Texto para este Evento

en: Back to event list
pt: Voltar à lista de eventos

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Maio

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: Week
pt: Semana

en: List
pt: Lista

en: Month
pt: Mês

en: There are no events on this date
pt: Não há nenhum evento nesta data

en: There are no events for this month
pt: Não há nenhum evento este mês

en: Su
pt: Dom

en: Mo
pt: Seg

en: Tu
pt: Ter

en: We
pt: Qua

en: Th
pt: Qui

en: Fr
pt: Sxt

en: Sa
pt: Sab

en: First
pt: Primeiro

en: Second
pt: Segundo

en: Third
pt: Terceiro

en: Fourth
pt: Quarto

en: Last
pt: Último

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: Sunday
pt: Domingo

en: All categories
pt: Todas as categorias
