spider_calendar - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Date
ro: Dată

en: Repeat Every
ro: Repetă în fiecare

en: Day
ro: Zile

en: Week(s) on
ro: Săptămâna (e) pe

en: Month(s) on the
ro: Luna (e) pe

en: Year(s) in
ro: Anul (e) în

en: on the
ro: pe

en: There Is No Text For This Event
ro: Nu există nici un text pentru acest eveniment

en: Back to event list
ro: Возможно, вы имели в виду: Back to event list There Is No Event In This MonthÎnapoi la eveniment listThere nici un eveniment in aceasta luna

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Week
ro: Săptămână

en: List
ro: Listă

en: Month
ro: Lună

en: There are no events on this date
ro: Nu este nici un eveniment în această zi

en: There are no events for this month
ro: Nu este nici un eveniment in aceasta luna

en: Su
ro: Du

en: Mo
ro: Lu

en: Tu
ro: Ma

en: We
ro: Mi

en: Th
ro: Jo

en: Fr
ro: Vi

en: Sa
ro: Sâ

en: First
ro: Prima

en: Second
ro: În al doilea rând,

en: Third
ro: Terță

en: Fourth
ro: Al patrulea

en: Last
ro: Ultimul

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Sunday
ro: Duminică
