spider_calendar - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Date
ru: Дата

en: Repeat Every
ru: Повторять каждые

en: Day
ru: День

en: Week(s) on
ru: Неделя (и) на

en: Month(s) on the
ru: Месяц (ы) на

en: Year(s) in
ru: Год (ы)

en: on the
ru: на

en: There Is No Text For This Event
ru: Для этого события нет текста

en: Back to event list
ru: Назад к списку событий

en: January
ru: Январь

en: February
ru: Февраль

en: March
ru: Март

en: April
ru: Апрель

en: May
ru: Май

en: June
ru: Июнь

en: July
ru: Июль

en: August
ru: Август

en: September
ru: Cентябрь

en: October
ru: Oктябрь

en: November
ru: Ноябрь

en: December
ru: Декабрь

en: Week
ru: Неделя

en: List
ru: Список

en: Month
ru: Месяц

en: There are no events on this date
ru: На этот день событий нет

en: There are no events for this month
ru: На этой неделе событий нет

en: Su
ru: Вс

en: Mo
ru: Пн

en: Tu
ru: Вт

en: We
ru: Ср

en: Th
ru: Чт

en: Fr
ru: Пт

en: Sa
ru: Сб

en: See more
ru: Подробнее

en: First
ru: Первый

en: Second
ru: Второй

en: Third
ru: Третий

en: Fourth
ru: Четвертый

en: Last
ru: Последний

en: Monday
ru: Понедельник

en: Tuesday
ru: Вторник

en: Wednesday
ru: Среда

en: Thursday
ru: Четверг

en: Friday
ru: Пятница

en: Saturday
ru: Суббота

en: Sunday
ru: Воскресенье

en: All categories
ru: Все категории
