spider_calendar - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Date
tr: Tarih

en: Repeat Every
tr: Her tekrarlayın

en: Day
tr: Gün:

en: Week(s) on
tr: Hafta (lar)

en: Month(s) on the
tr: Üzerinde Ay (lar)

en: Year(s) in
tr: Yapım (lar)

en: on the
tr: üzerinde

en: There Is No Text For This Event
tr: Bu Olay No Yazı Var mı

en: Back to event list
tr: Olay listesine geri

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Week
tr: Hafta

en: List
tr: Liste

en: Month
tr: Ay

en: There are no events on this date
tr: Bu Gün Hayır Olay Var mı

en: There are no events for this month
tr: Bu ay içinde henüz yok mı

en: Su
tr: Paz

en: Mo
tr: Pa

en: Tu
tr: Sa

en: We
tr: Ça

en: Th
tr: Per

en: Fr
tr: Cu

en: Sa
tr: Cum

en: First
tr: İlk

en: Second
tr: saniy

en: Third
tr: Üçüncü

en: Fourth
tr: Dördüncü

en: Last
tr: Son

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Sunday
tr: Pazar

en: All categories
tr: Tüm kategoriler
