spider_calendar - en to vi translation catalogue (46 entries)

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Repeat Every
vi: Lặp lại Mỗi

en: Day
vi: Ngày

en: Week(s) on
vi: Tuần (s)

en: Month(s) on the
vi: Tháng (s) trên

en: Year(s) in
vi: Năm (s)

en: on the
vi: trên

en: There Is No Text For This Event
vi: Không có văn bản Đối với sự kiện này

en: Back to event list
vi: Trở lại vào danh sách sự kiện

en: January
vi: Tháng một

en: February
vi: Tháng Hai

en: March
vi: Tháng Ba

en: April
vi: Tháng Tư

en: May
vi: THÁNG NĂM

en: June
vi: Tháng Sáu

en: July
vi: Tháng Bảy

en: August
vi: Tháng Tám

en: September
vi: Tháng Chín

en: October
vi: Tháng Mười

en: November
vi: Tháng mười một

en: December
vi: Tháng mười hai

en: Week
vi: Tuần

en: List
vi: Danh sách

en: Month
vi: Tháng

en: There are no events on this date
vi: Không có những sự kiện trong ngày này

en: There are no events for this month
vi: Không có những sự kiện trong tháng này

en: Su
vi: nhật

en: Mo
vi: hai

en: Tu
vi:  ba

en: We
vi: tư

en: Th
vi: năm

en: Fr
vi:  sáu

en: Sa
vi:  bảy

en: First
vi: Đầu tiên

en: Second
vi: Thứ hai.

en: Third
vi: một phần ba.

en: Fourth
vi: Thứ tư

en: Last
vi: Lần cuối

en: Monday
vi: Thứ hai

en: Tuesday
vi: Thứ ba

en: Wednesday
vi: Thứ tư

en: Thursday
vi: Thứ năm

en: Friday
vi: Thứ sáu

en: Saturday
vi: Thứ bảy

en: Sunday
vi: Chủ nhật

en: All categories
vi: Tất cả các loại
